FIAT

Polska motoryzacja od dawna na światowym rynku bardzo ale to bardzo dobrze sobie radzi, kto kiedykolwiek słyszał o samochodzie firmy fiat wie, że jest to dobra firma. Fiat w Polsce ma wyrobione bardzo dobre zdanie, ogólnie w motoryzacji radzi sobie bardzo dobrze, to że nie produkuje motocykli nie znaczy że jest jakąś gorszą i mniej wykwalifikowaną firmą motoryzacyjna. Fiat jako jedna z niewielu form do teraz prosperujących na światowym rynku motoryzacyjnym, posiada bardzo dokładnie i nowocześnie skonstruowane swoje pojazdy, nie znam osoby, która skarżyła by się na samochody tej firmy.

Oczywiście gorzkie słowa krytyki kierowane do fiata są puszczane z ust konkurencji jak każdy wie by utrzymać się na światowym rynku trzeba pozyskać ludzi czyli mieć jak najwięcej światków którzy wiedzą że tak naprawdę firma Fiat to bardzo ale to bardzo dobra Polska firma. Najbardziej znany model firmy Fiat jest pojazd marki Fiat 126p inaczej mówiąc maluch. Jest to bardzo małe auto mieszczące zaledwie 4 osoby, posiadające dwadzieścia sześć koni mechanicznych i jedynie w jednej wersji posiada bagażnik, który do największych nie należy. Maluch inaczej mówiąc Fiat 126p był produkowany z myślą o pracownikach którzy potrzebują tego auta tylko do dojazdu do pracy.

Lecz po paru latach jego małe gabaryty zaczęły podobać się i kobietom, które wolą prowadzić malutkie auto dzięki któremu mogą zaparkować praktycznie wszędzie. Oczywiście największą zaletą malucha to nie jego wielkość lecz bardzo ale to bardzo małą awaryjność. Pojazdy te posiadały silniki wykonane na bardzo wysokim poziomie. Karoserie nie chwytają łatwo korozji i to jest oczywiście kolejny plus tego modelu. Wiele aut posiada karoserie, która po paru latach zostaje zjadana przez najgorszą co może spotkać blachę naszego auta czyli korozje. Jest to wynikiem złej konserwacji blachy, w większości przypadkach blacha przed ocynkowaniem musiała leżeć na polu po czym nie zostając sprawdzona cynkowana i montowana do samochodu, następnie po paru latach rdza wychodziła na wierzch samochodu i niestety trzeba było wszystko konserwować od nowa.