ZANIECZYSZCZENIA ŚRODOWISKA

Na pewno wiele z was uważa że motoryzacja jest bardzo potrzebna dla naszego świata ponieważ wiele osób na przykład używa auta by dojeżdżać codziennie do pracy lub też do szkoły. Wiadomo że motoryzacja jest bardzo potrzebna w tych czasach bo na przykład bez motoryzacji zakłady budowlane nie miały by szans produkować takich ilości dróg w tak krótkim czasie jakim teraz pracują. Na wsi też motoryzacja odgrywa bardzo ważną role, na przykład dajmy na to że nie było by traktora co by ludzie na wsi bez niego teraz zrobili? Pięćdziesiąt procent mieszkańcy wsi sprzedali konie i inne bydło którego potrzebowali do prac w polu ponieważ zastąpił ich tańszy i wydajniejszy pojazd nazywający się traktor.

Traktora nei trzeba tak jak jakichkolwiek innych zwierząt, karmić. Jedyne co to trzeba wymieniać różnego rodzaju oleje i wlewać paliwo które jest drogie ale nadal tańsze niż jedzenie tak jak wspomniałem wyżej dla zwierząt. Kolejną maszyną na wsi bez której ludzie na pewno nie dali by sobie rady to kombajn. Dzięki kombajnowi ludzie na wsi potrafią w ciągu jednego dnia wykosić całe pole zboża, a kiedyś to by trwało kilka dni. Nie trzeba już się martwić że na drugi dzień może padać ponieważ wszystko robimy w ciągu jednego dnia. Lecz tak jak przy traktorze w kombajnie również trzeba pilnować stan płynów i wlewać paliwo. W przypadku kombajnu tego paliwa wchodzi znacznie więcej niż do traktora ponieważ jest większy i cięższy.

Motoryzacja odgrywa dużą rolę nie tylko na wsi ale tak jak wspomniałem w budownictwie. Teraz domy buduje się tylko i wyłącznie za pomocą różnego rodzaju maszyn na przykład dźwig, który potrafi przenosić ogromne ciężary i ustawiać je na bardzo dużych wysokościach. I tak jak do wcześniejszych maszyn potrzeba niestety paliwa. Dlaczego niestety?, ponieważ spalane paliwo przez silnik spalinowy wydziela ogromne ilości bardzo trującego i szkodzącego dymu, który nazywa się inaczej spalinami. Spaliny są bardzo toksyczne i właśnie powstaje wiele instytucji które czuwają nad produkcją aut o jak najmniejszej emisji właśnie tych spalin by nam się lepiej, zdrowiej i bezpieczniej żyło.