TRAKTORY

Traktor bardzo potrzebny pojazd dla ludzi uprawiających gospodarkę. Ciężka praca ręczna ludzi jest już zbędna gdy maja traktory i nie muszą się wysilać. Traktor jest pojazdem typowo rolniczym, jedyną jego zaletą jest moc która posiada. Traktor nie rozwija zawrotnych prędkości, lecz można podpiąć do niego dużo urządzi gospodarczych np; przyczepę czy też kosiarkę i wiele innych. Traktor posiada tylko 1 miejsce siedzące jest mało miejsca w kabinie i bardzo niesprzyjająco w okresach letnich czy zimowych , gdyż stare traktory nie posiadały klimatyzacji. Dlatego firmy dbając o swoich kupców zapewniają im wygodę i w nowych traktorach taki jak np JOHN montowana jest klimatyzacja która jest bardzo potrzebna w trudnych warunkach. Traktor niema bardzo trudnej budowy, jest prosto zbudowany niema żadnych owalnych kształtów przypomina dwa klocki do siebie przyklejone. Traktor w odróżnieniu od samochodu osobowego ma wiele więcej funkcji i zapotrzebowani. Amerykańska firma John produkuje traktory z wyciągami czyli tak zwanym Turem, to mechaniczna łapa która pozwala na spychanie czy też przenoszenie rożnych rzeczy.

Turem można zapakować na przyczepę bale tak zwaną kiszonkę, która osiąga masę do jednej tony. Traktor posiada wygodne siedzenie które podczas torfowiskach jest niezawodne, siedzenie jest miękkie i wygodne .Ponieważ traktor nie posiada amortyzacji i jazda jest bardzo niewygodna. Traktor posiada dwie pary różnych kół , dwie pary małe i dwie duże. Posiadają też dużo gałek, dźwigni oraz przełączników, które posiadają duże znaczenie w pracy traktora .Firma John skoncentrowała się na niesamowitej pracy silnika i wymyśliła patent który zadziwił wszystkich przekładnie mocy na silniku która pozwala przełożyć moc na prędkości.

Ale ludzie dawali sobie rady ze starymi traktorami które nie posiadały żadnych dodatków. I dlatego już koniec z koszeniem w polu kosą tera to takich spraw mamy kosiarki które podpinamy do traktorów. Firma ursus wyprodukowała kilka modeli traktorów takich jak trzydziestka czy sześćdziesiątka, te traktory na wiek dwudziesty były najlepsze