MASZYNY ROLNICZE
Na pewno nikt nie zastanawiał się pracując przy swoim gospodarstwie rolnym jak by jego praca wyglądała trzydzieści lub czterdzieści lat wcześniej. Mało kto wspomina takie lata bo nie ma sensu, ale jak by ktoś z góry nakazał wszystkie pomocne nam maszyny motoryzacyjne wyrzucić lub sprzedać to jak by nasza praca w naszym gospodarstwie rolnym wyglądała? Jestem niemalże peny że wielu z was porzuciło by prowadzenie gospodarstwa rolnego, gdyż bez jakichkolwiek maszyn rolniczych nie dali by sobie rady, po pierwsze praca w gospodarstwie rolnym była by znacznie cięższa niż teraz, po drugie czas, który poświęcamy na prace w gospodarstwie rolnym wydłużył by się kilkakrotnie przez co nasza produktywność by znacznie zmalała.
Powiedzmy, że państwo zabierze nam Ciągnik rolniczy? Jak wtedy wyglądała by nasza praca? Dla przypomnienia ciągnik rolniczy to duża maszyna na czterech kołach o bardzo dużej mocy, dzięki której można po roli ciągnąć rożnego rodzaju inne pomocnicze maszyny do na przykład wykopywania ziemniaków, sadzenia ziemniaków i tym podobne.
Ciągnik rolniczy inaczej mówiąc traktor przeważnie posiada z tyłu dwa duże koła z potężnym bieżnikiem, a z przodu dwa mniejsze koła. Napęd takiego traktora najczęściej jest na tylne koła, gdyż przy ciągnięci jakichkolwiek maszyn za sobą bardzo obciąża tył i przyczepność jest znacznie większa niż na przedniej osi. Niektóre traktory, oczywiście mowa tutaj już o nowszych maszynach, posiadają napęd na cztery koła inaczej mówiąc dwie osie. Jest to bardzo dobre ale zarazem bardzo drogie rozwiązanie, gdyż w siedemdziesięciu procentach maleje zakopanie się w roli, co teraz jest jedyną przeszkodą płynnej pracy w rolnictwie. Ten krótki opis pokazuje wam mniej więcej prace takiej maszyny, a więc jak by jej zabrakło na pewno wielu z was nie zdołało by ogarnąć wszystkich spraw w naszym gospodarstwie rolnym. Kolejną maszyną która bardzo ale to bardzo przyśpiesza naszą prace w gospodarstwie rolnym jest maszyna o nazwie Kombajn. Kombajn jest to wielka maszyna, która w bardzo krótkim czasie potrafi skosić rożnego rodzaju zboża przy czym oddzieli ziarno od kłosa w kilka minut. Kiedyś trzeba było męczyć się kosami, a jeszcze wcześniej sierpami a następnie trzeba było przez wiele godzin oddzielać ziarno od kłosa dzięki specjalnym cepom. Było to bardzo czasochłonne i kombajn strasznie przyśpieszył tę prace rolniczą.