TAKSÓWKI

W dzisiejszych czasach jest wiele różnorakich środków transportu. Jedni jeżdżą swoimi własnymi samochodami inni jeżdżą autobusami lub minibusami zaś kolejni wolą pociągi i tramwaje, lecz jest jeszcze jeden już coraz mniej w Polsce znany środek komunikacji miejskiej, a mianowicie taksówki. Kiedyś taksówkami jeździło się na okrągło, ponieważ ceny przejazdu były niewielkie. Teraz przejazd taksówką jest znacznie droższy, ponieważ cena paliwa ciągle rośnie jak i również taksówkarze chcą teraz zarabiać tyle co osoby pracujące kilka lat w banku an wysokim stanowisku.

W bardzo krótkim czasie taksówki stały się przez to coraz mniej popularne i parkingi taksówek, który kiedyś były bardzo ciasne ponieważ ilość taksówkarzy była za duża, a teraz na tych parkingach stoi około pięciu lub sześciu taksówkę. Tak więc widać co pozerstwa ludzi zrobiło z tą dobrą branżą. Jest mnóstwo taksówkarzy którzy pobierają najniższą cenę za przejazd jaką się da lecz jest wiele ludzi, którzy nawet jak są w krytycznych sytuacjach w których chcą jak najszybciej w dane miejsce się dostać czekają na autobus, minibus lub tramwaj i pociąg, gdyż nawet nie zaglądają do taksówek by zapytać się ile by kosztowała przebyta droga, a na pewno część taksówkarzy chcąc zarobić jeździ na starych, tradycyjnych cenach. Taksówka tym różni się od innego pojazdu komunikacji miejskiej, że taksówkarz może nas zawieść w jakie tylko sobie zechcemy miejsce. Zaś w przypadku autobusu, minibusu, pociągu lub tramwaju wysiadamy tylko i wyłącznie na danych przystankach autobusowych lub tramwajowych. Każdy taksówkarz w aucie ma specjalny komputer który oblicza przebyte kilometry trasy i odpowiednio od unormowanych unijne cen do przejechanych kilometrów wyznacza cenę minimalna i maksymalna.

Wielu taksówkarzy wybiera właśnie ta maksymalna granice cenową za przejazd i tym właśnie zrażają i tracą klientów. Lecz tak jak już wspominałem wyżej są i tacy, którzy próbują złapać swoich tak zwanych stałych klientów i jeżdżą po najniższych stawkach.