SPORTY MOTORYZACYJNE2

W Polsce bardzo popularne są sporty motoryzacyjne ponieważ dostarczają one mnóstwo adrenaliny podczas ich oglądania. Najbardziej znanymi sportami motoryzacyjnymi są: Formula 1, żużel, wyścigi przełajowe samochodami ciężarowymi, wyścigi motocykli po specjalnie przystosowanym torze i wyścigi samochodów sportowych na specjalnie do tego przystosowanym torze. Wszystkie te rodzaje sportów motoryzacyjnych jak najbardziej zaliczamy jako sporty ekstremalne i niebezpieczne. Dlatego kierowcy tych pojazdów szkolenie są od najmniejszych lat w swoich dziedzinach. Na przykład większość kierowców formuły jeden za młodych lat uczyła się na samym początku jeździć o wiele mniejszym bolidem niż bolid formuły jeden, a mianowicie były to gokarty. Gokart tak jak wspominałem wyżej jest niewielkim bolidem który osiąga małe prędkości ale działa w podobny sposób jak bolid formuły jeden.

Tak samo jak w przypadku formuły jeden w gokarcie jeździ się praktycznie przy ziemi i właśnie tego na początku się przyzwyczajamy. Jedynym minusem gokartów jest to, iż nie ma możliwości zmieniania biegów przy kierownicy, co jest wykorzystywane wśród bolidów formuły jeden. Kierowcy gokartów również biorą udziały w różnego rodzaju wyścigach, które się składają z mniejszej ilości okrążeń niż w przypadku formuły jeden, lecz właśnie takie wyścigi również przyzwyczajają kierowce gokartu do bolidu który zasiądzie w przyszłości formuły jeden. Kolejnym sportem motoryzacyjnym, do którego przygotowujemy się od małych lat, jest żużel. Żużel jest trosze inaczej organizowany dla początkujących zawodników.

Po prostu w żużlu dla początkujących jeździ się małym motocyklem, który posiada niewielką ilość koni mechanicznych i automatycznie ma mniejszą moc. Po odpowiednim stażu i zdobytym doświadczeniu można przejść na wyższą pojemność motocykla. Oczywiście staż to odpowiednia ilość wygranych wyścigów. Na wyższej pojemności motocyklach, zdobywa się o wiele więcej pieniędzy co na pewno kierowcą zależy. Sporty motoryzacyjne na pewno będą długo wśród sportów ekstremalnych.