SPORTY MOTORYZACYJNE

Sporty motoryzacyjne dla wielu jest sposobem by zarabiać pieniądze, ponieważ ten typ pracy jest uważany przez bardzo wielka rzesze ludzi za dobrą formę rozrywki. Ludzie bardzo lubią od dawnych lat spektakularne wyczyny na arenach, ogromne prędkości i różnego rodzaju starcia aut. Sportów motoryzacyjnych na świecie jest bardzo dużo. Jest mnóstwo nietypowych sportów z tej dziedziny na przykład destrukcja czyli jest osiem aut, oczywiście liczba aut jest zależna od wielkości areny, które muszą wyeliminować swojego przeciwnika niszcząc mu samochód w każdy możliwy sposób najczęstszym sposobem jest po prostu uderzenie z jak największą prędkością przednią część samochodu przeciwnika. Warto dodać iż nie wolno wychodzić z auta podczas wyścigu i ręcznie rozwalać czyiś pojazd. Wygrany w tym sporcie jest tylko jeden.

Nie ma nigdy remisów ponieważ sędziowie liczą każdą ilość uderzeń danego kierowcy i prędkość z jaką uderzy inny pojazd, liczy się też styl, a najważniejsze jest to ile dany kierowca rozwalił swoich przeciwników w ciągu oczywiście określonego czasu. Kolejnym sportem motoryzacyjnym, który chciałbym opisać to żużel. Żużel jest to sport który zalicza się do sportów ekstremalnych czyli inaczej mówiąc niebezpiecznych. Żużel to wyścig czterech kierowców motocyklowych, którzy ścigają się ciągle w tym samym kierunku. Kierowcy motocykla żużlowego zawsze mają tą samą trasę czyli jadą po torze który przypomina okrąg lecz posiada dwie proste.

Żużel to bardzo niebezpieczny sport ponieważ jeden błąd któregoś z kierowców i może się okazać że był to błąd śmiertelny. Kolejnymi sportami motoryzacyjnymi są wyścigi samochodowe po różnej nawierzchni. W takim wyścigu może brać udział każdy typ samochodu o tej samej pojemności co inni. Kierowcy tych samochodów zawsze mają ku swojego boku pilota, który mówi jak się ma zachować przy danym zakręcie zjeździe lub uprzedza nas o przejeździe kolejowym albo nierównej drodzy na przykład z wybojami, dzięki którym możemy wyskoczyć pojazdem i stracić nad nim panowanie.