SAMOCHODY CIEŻAROWE

Na pewno wielu z was zastanawiało się w jaki sposób niektóre tak wielkie firmy rozwożą swój towar w tak krótkim czasie? Kluczem do tej łatwej zagadki jest pojazd ciężarowy. To dzięki temu pojazdowi przeróżne ogromne firmy potrafią w krótkim czasie dostarczyć towar do swoich innych oddziałów. By móc prowadzić pojazd ciężarowy trzeba posiadać prawo jazdy kategorii D+E, robi się je około trzech miesięcy.

Takie prawo jazdy składa się z nauki jazdy i egzaminu państwowego. Nauka jazdy polega na zaliczeniu trzydziestu godzin praktycznych jeżdżąc po wybranym mieście gdzie odbędzie się nasz egzamin państwowy i trzydziesty godzin teoretycznych, na których uczymy się zasad obowiązujących na drodze i obsługi pojazdu ciężarowego. Po tym wszystkim można przystąpić do egzaminu państwowego który składa się z dwóch części jedna z części teoretycznej a druga z części praktycznej. Po zdaniu takiego egzaminu możemy legalnie prowadzić pojazd ciężarowy. Gdy zatrudnimy się jako kierowca w jakiejś firmie będą nas obowiązywać pewne zasady. Jedna z nich to określona ilość przepracowanych godzin w ciągu dnia, która nie może przekroczyć ośmiu godzin. Jest to obowiązek każdego kierowcy by być wypoczęty przed każdą kolejną podróżą. Jeżeli ktoś nie przestrzega tych zasad może stracić prace a nawet ponieść karę pieniężną, która na pewno nie będzie mała.

Osoba która decyduje się na prace jako kierowca pojazdu ciężarowego automatycznie zgadza się na podróże które trwają nawet do trzech całych tygodni czyli trzeba wiedzieć że nie będzie go w domu bardzo długo. Przerwy pomiędzy podróżami czasami trwają niecały tydzień więc wyjechanie z rodziną na jakieś wakacje jest nie możliwe. Wielu ludzi właśnie dla rodziny zrezygnowało z tej pracy lecz są tez tacy którzy kuszą się na bycie kierowcą pojazdu ciężarowego gdyż spore pieniądze można w tej branży zarobić. Tak więc bycie kierowcą pojazdu ciężarowego wiąże pewne obowiązki które na dłuższą metę mogą się nam nie spodobać ale biorąc pod uwagę zarobki które otrzymamy pod koniec każdego miesiąca można się zastanowić nad tą pracą. Ewidentnie ta praca jest dla ludzi samotnych bez rodziny.