MOTORYZACJA

Ciekawe ile osób na świecie zastanawiało się co by było gdyby nie było tak wspaniałego wynalazku jakim jest motoryzacja? Ile z was musiało by do pracy przychodzić o własnych siłach, na nogach? Być może pewna część lecz bardzo mała część potrafiła by dojść codziennie do pracy o własnych siłach bo miała by ją, że tak powiem, pod nosem ale moge się założyć, że dziewięćdziesiąt procent osób które to czytają nie miała by po prostu szans na codzienne dojście do pracy na nogach, ponieważ co poniektórym zajęło by to kilka godzin. Powiedzmy że autem do pracy jedziemy średnio trzydzieści minut, poruszając się z prędkością sześćdziesiąt kilometrów na godzinę, pieszo poruszamy się z prędkością około dwóch kilometrów na godzinę, to dystans pokonany autem w trzydzieści minut wynosił by około trzy i pół godziny.

Tak więc chyba każdy z nas zrozumiał, że motoryzacja w dzisiejszym świecie jest bardzo ale to bardzo potrzebna, bez niej po prostu nie da się normalnie funkcjonować. Tak jak już wspomniałem motoryzacja jest bardzo potrzebna i ma bardzo dużo zalet a mianowicie , szybki dostęp do miejsc, które znajdują się bardzo daleko od nas, gdzie pieszo by nam to zajęło kilka tygodni, szybka praca na przykład w rolnictwie czy też w budowlance, gdzie maszyny potrafią ciągnąć bardzo ciężkie rzeczy, które dla normalnego człowieka sprawiły by mnóstwo problemu, maszyny potrafią wykonywać prace kilka krotnie dłużej niż normalny człowiek.

Jak widać zalety motoryzacji można wymieniać i wymieniać cały czas bez końca lecz nie możemy zapomnieć też o jej złych zaletach tych, które niszczą naszą planetę, chodzi mi tu oczywiście o emisje spalin jaką emitują różnego rodzaju pojazdy czy też maszyny które nam pomagają w codziennym życiu. Jest wiele instytucji, które dbają o środowisko i pilnują by przy produkcji maszyn była kontrolowana emisja spalin o jak najmniejszym stopniu zanieczyszczenia. Dzięki właśnie takim instytucjom nasza planeta coraz bardzie się odnawia i wiele gatunków zwierząt i roślin zaczęła się znów rozwijać i nie ma zagrożenia wymarcia.