Motoryzacja.

Motoryzacja to temat ogromnie szeroki i niezwykle ciekawy. Jego wielowątkowość oraz zróżnicowanie pod względem wagi i rodzaju tematu daje pole do popisu wielu dziedzinom nauki, które ciężko byłoby podejrzewać o związki właśnie z motoryzacją.

Nie ulega wątpliwości, że od początku swego istnienia samochód, jako główna część tematów dotyczących motoryzacji był czymś więcej niż tylko zwykłą maszyną, która służyła do przemieszczania. Już pierwsze modele produkowanych masowo aut były swoistym wyznacznikiem pozycji społecznej, a także swoistym dowodem na szeroko pojmowaną męskość kierowcy automobila.

Również dzisiaj, kiedy dostępność do aut jest ogromna, a różnorodność samochodów wręcz przyprawiająca o zawrót głowy, dobrze wybrany sprawiający wrażenie wartościowego samochód będzie powodem do ogromnej satysfakcji i dumy jego właściciela. Tak pojmowana motoryzacja, jako swoisty materiał do badań zachowań ludzkich jest przedmiotem zainteresowania psychologii, socjologii i oczywiście różnej maści dziedzin ekonomicznych.