MOTOCYKLE i ich świat

Pojazdy poruszające się na dwóch kołach o bardzo ale to bardzo dużym przyśpieszeniu i które w bardzo krótkim czasie potrafią rozwinąć niesamowitą prędkość to są motocykle. Na pewno dużo osób o takich pojazdach słyszało, bardzo głośno o tych śmiertelnie szybkich pojazdach jest w naszych telewizorach ponieważ bezmyślni kierowcy stwarzają mnóstwo wypadków gdyż zaćmieni brawurą osiągają prędkości które w naszym polskim świecie i nie tylko są surowo zabronione, lecz żeby zaimponować dziewczynie lub kolegom kierowcy motocykli, inaczej mówiąc motocykliście popisują się na motocyklach robiąc bezmyślne wygibasy osiągając przy tym bardzo ale to bardzo duże prędkości.

Większość motocyklistów nie zastanawia się co może być skutkiem takiej lekkomyślności i brawury, bardzo dużo osób przez takie głupoty straciła swoje życie lub też do końca życia będą jeździć na wózku inwalidzkim, jak się im oczywiście uda na wózek wsiąść ponieważ wiele takich wypadków tak jak wspomniałem już wyżej kończy się śmiercią lub tez bardzo zaawansowanym urazem kręgosłupa przy czym nie można ruszać rękoma i nogami. Tak więc trzeba pamiętać, że motocykl to nie pojazd do popisywania się przed koleżankami i kolegami lecz pojazd dzięki któremu możemy ominąć bez problemu jakiekolwiek auta, zaparkować praktycznie w każdym miejscu.

Motocykle do niedawna były prowadzone tylko przez mężczyzn, lecz po paru latach istnienia tych pojazdów, na prowadzenie tych maszyn skusiły się również kobiety, które tak samo jak mężczyźni potrafią bezmyślnie prowadzić pojazd. Trzeba zaznaczyć, iż by bezpiecznie prowadzić taki pojazd trzeba trzeźwo myśleć i przede wszystkim ubierać przed każdą jazdą kask, który chroni naszą głowę przed jakimikolwiek wypadkami. Oczywiście dużo też wypadków jest spowodowane ze strony kierowców samochodów osobowych lub kierowców ciężarówek i właśnie takie wypadki spowodowane przez nich, wśród motocyklistów dziewięćdziesiąt procent jest śmiertelnych. Trzeba pamiętać o bezpiecznej jeździe i mieć oczy szeroko otwarte.