MASZYNY ROLNICZE TROCHĘ WIĘCEJ

Dzięki maszynom rolniczym ludziom się teraz bardzo dobrze żyje, ponieważ ich średnia praca w polu to okolu trzy godziny, jest to stosunkowo bardzo mało ponieważ w polu kiedyś robiło się po dziesięć godzin albo dłużej. Kto by pomyślał pięćdziesiąt lat temu, że zamiast woła lub konia będzie stał i prowadził nasze pługi i różnego rodzaju maszyny rolnicze po polu traktor? Chyba nikt, lecz dzięki naszej szybkiej i doskonałej ewolucji takie maszyny jak traktor, kombajn czy też bizon są na porządku dziennym.

Oczywiście jeszcze w niektórych zakątkach świata ludzie nie używają traktorów i innych bardzo pomocniczych maszyn rolniczych. Jak by ktoś czytając nie wiedział, co to jest traktor to zaraz w skrócie wytłumaczę. Traktor to średniej wielkości maszyna rolnicza która ma ogromną moc ale słabe przyśpieszenie i nie rozpędza się do większych prędkości. Przeważnie traktory posiadają napęd na tyknie koła ponieważ ciągnąc jakąś maszynę za sobą obciążają bardziej tylną oś niż przednią. Zazwyczaj traktory posiadają tylne koła znacznie większe od przednich. Bieżnik na oponie jest bardzo rzadki by na roli był dobrze przyczepiony. Tak więc traktor inaczej mówiąc też ciągnik to średniej wielkości maszyna która ma tak skonstruowaną skrzynie biegów iż moc traktora jest ogromna lecz szybkością nie zaskakuje, ale po co komu tak naprawdę szybki pojazd, przy pracy w polu gdy tam potrzeba precyzji i ogromnej uwagi. Kolejną maszyna rolniczą, którą wam omówię jest kombajn. Jest to w przeciwieństwie do traktora duża maszyna rolnicza, dzięki której bez problemu w kilka minut skosimy średnio duże pole uprawne na przykład jakiegoś zboża.

W tym samym czasie co koszenie, kombajn potrafi od razu skoszone zboże oddzielić ziarno od kłosa. Jest to bardzo przydatne i na pewno wiele ludzi ceni sobie takie maszyny i na pewno są szczęśliwi, ponieważ bardzo dużo czasu oszczędzają. Trzeba zaznaczy, iż wypożyczenie kombajnu wraz z kierowcą jest dość drogie i nie każdy może sobie na to pozwolić. Ale i tak nie ma na co narzekać i się cieszyć tym co się ma.