KOMBAJN

Na pewno wiele z was już słyszało o takiej maszynie rolniczej, która ułatwiła prace w polu i dzięki której bardzo ale to bardzo szybko przyspieszyła prace w gospodarstwie rolnym. Maszyna ta od nie dawna jest tak popularna jeszcze w niektórych zakątkach świata ludzie pracują bardzo ciężko bez niej ponieważ by zatrudnić kierowce który ma prawo jazdy na tą masywne i który tą maszynę posiada i bez problemu może do nas przyjechać trzeba zapłacić dość dużo pieniędzy.

Mniej więcej za średnio duże gospodarstwo rolne na którym maszyna pracuje płaci się około pięciuset złotych, dlatego iż paliwo niestety ale jest drogie w dzisiejszych czasach i płyny które do tej maszyny trzeba zaopatrzyć przez jakąkolwiek pracą na jakimkolwiek gospodarstwie rolnym również do tanich nie należą. Już sporo opisałem tą maszynę lecz nie napisałem o którą dokładnie mi chodzi pewnie wielu z was już się domyśla jaka to maszyna motoryzacyjna, a mianowicie chodzi mi tu o kombajn. Jest to ogromna, bardzo zmotoryzowana maszyna, dzięki której bez problemu można ogromne ilości pola ze zbożem wykosić w bardzo ale to bardzo krótkim czasie, lecz nie chodzi tutaj o czas, a o najważniejsze czyli ludzie przy koszeniu zboża nie zużywają tak dużej ilości energii, nie męczą się i tak jak wspominałem nie siedzą do późnych godzin by wszystko na czas , przed nocą, zwieźć do stodoły lub jakiegokolwiek zadaszenia.

Tak jak wspominałem wyżej, kombajn jest bardzo ale to bardzo pożyteczna maszyną, jest doskonałym wynalazkiem motoryzacyjnym, który na pewno ułatwił ludziom prace przy gospodarstwie rolnym, lecz niestety jest bardzo drogi w utrzymaniu i żeby wykupić maszynę wraz z kierowcą na jeden cały dzień pracy trzeba zapłacić mnóstwo pieniędzy, cały dzień wyniósł by nas około 1300zł oczywiście jeżeli licząc iż byłby u nas okrągłe dwanaście godzin. Jak widać kombajn ma swoje plusy i minusy i trzeba dziękować, że ludzie próbują konstruować różnorakie maszyny by umilić prace nie tylko w mieście ale i na wsi choć drogo, ale trzeba się cieszyć.