MOTORYZACJA-ZANIECZYSZCZENIA ŚRODOWISKA

Motoryzacja dla wielu jest pewnie skarbem nie do oddania za którego oddali by wszystko. W sumie nie dziwię się im bo dzięki motoryzacji wiele ludzi zdobywa pieniądze i ma możliwość dojazdu do swojej pracy w kilka minut nie tracąc przy tym tak dużo czasu jak przy chodzeniu pieszo. Motoryzacja bardzo pomaga wszystkim ludziom tak jak wspomniałem wyżej w dojeżdżaniu na przykład do pracy lub też szkoły, ale to nie tylko tu nam pomaga. Jak pewnie zauważyliście na przykład na wsi jest bardzo dużo różnych maszyn rolniczych, które pomagają ludziom w pracy, na przykład taki traktor, którego nie trzeba karmić jedzeniem, tylko trzeba wlać do niego paliwo potrafi jeździć dziesięć razy szybciej od zwykłego zaprzęgu konnego lub tez szybciej niż muły albo byki. Także widzieliście na pewno taką maszynę motoryzacyjną jak kombajn.

Dzięki niemu ludzie w kilka minut wykoszą całe swoje pole, specjalnie przy tym się nie męcząc. Lecz także trzeba do takiego kombajnu wpłać trochę paliwa by go napędzić. To wszystko jest na wsi a na przykład maszyny, które pomagają ludziom w budowie domu lub też w budowie dróg? Ich jest również bardzo dużo na przykład ciężarówka, która potrafi przewozić ogromne towary z dalekich miejsc, która również jest napędzana paliwem. Kolejnym przykładem jest na przykład walec, który dzięki swojej masie ubija gorący asfalt lub jakiekolwiek inne podłoże do ubicia, lecz niestety by prowadzić walec i inne te pojazdy tak jak wcześniej już wspominałem trzeba paliwa.

Dlaczego niestety? Bo każdy pojazd emituje pobiera to paliwo i emituje ogromną ilość spalin, która zatruwa środowisko. Jeżeli by tak spojrzeć to ciągle w ogół nas jakiś pojazd wydala spaliny, które zatruwają nasze środowisko, jest wiele instytucji, które czuwają nad tym by emisja spalin była jak najmniejsza i na szczęście w dzisiejszych czasach są produkowane takie pojazdy, które emitują tych spalin znacznie mniej, lecz inne pojazdy które były wyprodukowane na przykład pięćdziesiąt lat temu nadal jeżdżą na drogach i mają do tego prawo i właśnie to one szkodzą najbardziej naszemu środowiskowi.