MOTOCYKLE

Wielu z was na pewno widziało różnego rodzaju maszyny motoryzacyjne, które was ciągle zadziwiają, wyglądem, trwałością, uniwersalnością, czy też skromnością. Na pewno słyszeliście o takich pojazdach jakimi są motocykle. Motocykle to niewielkie maszyny o bardzo małej wadze nie przekraczającej pięćset kilogramów, o bardzo ale to bardzo dużej mocy, dzięki której mogą rozwijać bardzo szybko prędkość maksymalna, potrafią przyśpieszyć do stu kilometrów na godzinę w nawet, uwaga, dwie i pół sekundy. Jest to bardzo ale to bardzo szybko dlatego by móc prowadzić taki pojazd trzeba posiadać specjalne licencje inaczej mówiąc trzeba posiadać prawo jazdy kategorii A. By zdobyć takie prawo jazdy trzeba zapisać się na samym początku na specjalne kury które trwają około trzy miesiące, jest to zależne od ośrodka, w którym się szkolimy, ponieważ w każdym mieście każdy jeden ośrodek chce być uniwersalny.

Taki kurs składa się z trzydziestu godzin teoretycznych to znaczy każdy ma obowiązek zaliczyć odpowiednią ilość godzin. Po ukończonych trzydziestu godzinach odbywa się odpowiednio przygotowany test wiedzy, którą zdobyliśmy podczas tych kursów teoretycznych, taki test składa się z osiemnastu pytań, przy których można maksymalnie popełnić dwa błędy. Pytania wybierane są losowo z około czterystu sześćdziesięciu pytań.

Po zdaniu takowych testów rozpoczyna się druga faza kursu to znaczy trzeba zaczynać umawiać się na jazdy samochodem ze swoim nauczycielem jazd. Taki nauczyciel ma obowiązek wytłumaczenie wszystkiego co jest związane z ruchem drogowy i prowadzenia pojazdu samochodowego. Druga faza kursu trwa trzydzieści godzin. Uczyć jeździć będziemy się w mieście i na placu. Po odpowiedniej ilości wyjeżdżonych godzinach trzeba jechać umówić się na egzamin państwowy który się składa z egzaminu teoretycznego, który zawiera osiemnaście pytań i egzaminy praktycznego, który średnio trwa około czterdziesty pięciu godzin. Po zdaniu i otrzymaniu prawa jazdy, można legalnei poruszać się po drodze motocyklem.