Komunikacja miejska – co to jest i jakie ma zadania oraz funkcje
Komunikacja miejska to jeden z ważniejszych elementów w naszym życiu codziennym. Bez tego elementu byłoby nam znacznie trudniej przemieszczać się po mieście. Nie mając możliwości korzystania z komunikacji miejskiej mielibyśmy jedynie dwa wyjścia. Kupić swój własny samochód lub chodzić pieszo. Pierwsze wyjście jest bardzo kosztowne a drugie czasochłonne. Do prawidłowego funkcjonowania w miejskiej dżungli potrzebne są nam szybkie środki transportu. Miasto jest w stanie zaoferować coś takiego jak komunikacja miejska. Są to pojazdy, które jeżdżą o wyznaczonych godzinach i dowożą ludzi we wskazane im miejsca jeżdżąc po wyznaczonych trasach. Ludzie pracujący jako kierowcy mają obowiązek jechać ostrożnie i w szybkim czasie dowieźć pasażera na miejsce. Nie mogą się spóźnić i muszą być zawsze punktualnie
Do zadań komunikacji miejskiej należy między innymi ułatwianie mieszkańcom miasta transport w wyznaczone miejsca. Komunikacja miejska jest świetnym rozwiązaniem dla tych, których nie stać na własny samochód a potrzebują się przenieść w inne miejsce. Wiele studentów, którzy nie mają własnego samochodu a często jeżdżą i się przemieszczają, kupuje bilet miesięczny, który umożliwia, im nieograniczoną jazdę przez cały miesiąc. Jest to bardzo oszczędne rozwiązanie wtedy, gdy ktoś często korzysta z tych usług. Można przy tym oszczędzić bardzo dużo pieniędzy.
Korzystanie z komunikacji miejskiej jest bardzo oszczędnym i rozsądnym rozwiązaniem dla każdej osoby nie posiadającej własnego samochodu bądź innego pojazdu. Rozważając zakup biletu musimy zwrócić uwagę na to ile tak naprawdę potrzebujemy jeździć w ciągu miesiąca bądź w danym okresie czasu. Jest to bardzo ważne, ponieważ to jest jedyny sposób na wybranie tego jakie rozwiązanie możemy wybrać oraz ile będziemy musieli wydać pieniędzy na tym a ile zaoszczędzić. Być może niekoniecznie trzeba kupować bilet miesięczny, bo w zupełności wystarczy bilet na dziesięć dni. Wszystko zależy od tego, ile jeździmy, jak często i w jakiej trasie. Jeżeli mieszkamy dalej od centrum to będziemy musieli płacić więcej, ponieważ trasa będzie znacznie dłuższa niż bezpośrednio z centrum. Jest wiele innych czynników, które wpływają na koszty związane z kupnem biletów.